بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی را از ما بخرید

آب مهم ترین آشامیدنی زندگی ماست و باید نوشیدن آب را بسیار جدی بگیریم شاید اطرافمان این جمله را بسیار به کار برده باشند که آب مایه حیات است و باید از این مایه حیات بهترین استفاده را داشته باشیم. یکی از الزامات یک آب استاندارد در زندگی امروزی، تصفیه بودن آن است، پس یک دستگاه تصفیه آب خانگی برای هر خانواده ای از الزامات می باشد. در پی این ملزوم، شاید در مغازه هایی که دستگاه تصفیه آب خانگی به فروش می رسد، معیار های مختفی از استاندارد ها و کیفیت های یک دستگاه تصفیه آب به شما گفته می شود که شاید شما را گیج کند. به شما پیشنهاد میکنیم حتما تا پایان این مقاله با ما همراه باشید تا یک بار برای همیشه ویژگی های بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی را به شما بگوییم.

آشامیدن آلوده آب چه عوارضی دارد؟

قبل از اینکه به ویژگی های بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی بپردازیم، ترجیح می دهم با عوارضی که ممکن است با آشامیدن آب های تصفیه نشده برای ما پیش بیاد صحبت کنیم. مصرف آب های آلوده بسیار خطرناک است و بیماری های مختلفی را می تواند در پی داشته باشد، بیماری هایی مانند سرطان، مشکلات قلبی و عروقی، آسم، ناتوانی های مادرزادی و بیماری های مختلف دیگر. اما مزایای استفاده از دستگاه های تصفیه آب خانگی چیست؟ از این مزایا می توان به موارد زیر اشاره کرد؛

قطعات دستگاه های تصفیه آب خانگی

قبل از خرید یک دستگاه تصفیه آب خانگی استاندارد، بهتر است با نحوه عملکرد این نوع دستگاه ها نیز آشنا شوید. بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی یک عملکرد ثابت را دارند که در این قسمت با آن آشنا خواهیم شد. هر دستگاه تصفیه آبی از چندین فیلتر تشکیل می شوند که هرکدام از این فیلتر ها وظایف خاصی را بر عهده دارند. مجموع این وظایف در کنار هم باعث می شود تا آبی با کیفیت به دست ما برسد. هر دستگاه تصفیه آب شامل قطعات متعددی مانند پمپ، مخزن آب، هوزینگ ممبران، گیج فشار روغنی، هوزینگ دستگاه، اتصالات پلاستیکی، شاسی، شیر ورودی، شیر برقی، شیلنگ، شیر برداشت و … می باشد.

نحوه عملکرد بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی

اما نحوه عملکرد این نوع دستگاه های تصفیه آب خانگی چگونه است؟ زمانی که شیر ورودی دستگاه تصفیه آب باز می شود، آب لوله کشی که احتیاج به تصفیه شدن دارد از طریق شلنگ مربوطه وارد اولین فیلتر موجود در دستگاه می شود و موادی مانند گل و لا، شن و ماسه و امثالهم را از بین می برد و به قولی از صافی رد می کند. سپس آب از طریق شلنگ منتقل کنند به فیلتر های دوم و سوم می رسد. در این مراحل با کمک عملکرد های شیمیایی، بو و طعم نامطبوع آب نیز از بین می رود. سپس آب قبل از ورود به فیلتر چهارم، ابتدا به پمپ دستگاه وارد می شود و چون فیلتر چهارم یعنی فیلتر معروف ممبران بافت های بسیار ریزی دارد، پمپ باید آن را با حداکثر فشار از میان آن بافت های ریز عبور دهد. ممبران در واقع داخل یک هوزینگ قرار گرفته است و نقش بسیار مهم و اساسی در روند فیلتراسیون آب دارد. فیلتر ممبران دارای دو خروجی است. خروجی اول مواد مضر را داخل فاضلاب تخلیه و خروجی دوم وظیفه دارد آب را به داخل مخزن تخلیه کند. مخزن دستگاه تصفیه کننده وظیفه دارد تا آب را در خود نگه دارد چرا که این آب قابل شرب نیست.

فیلتراسیون مراحل بعد

در ادامه آب پس از اینکه وارد مخزن شد، همه چی به شما بستگی دارد. شما با باز کردن شیر روی سینک، آب وارد مرحله پنجم فیلتراسیون خواهد شد تا اگر کماکان بو و طعم نامطبوع در آب باقی مانده باشد، از بین برود و آب شیرین شود. بعد از مرحله پنجم، به فیلتراسیون ششم خواهیم رسید. فیلتر ششم وظیفه اضافه کردن مواد معدنی مورد نیاز بدن به آب را دارد. اگر دستگاه مد نظر شما دارای فیلتر های هفتم و هشتم باشد، فیلتر قلیایی کننده آب و همچنین خاصیت آنتی اکسیدان نیز به آب اضافه خواهد شد. شما باید در روند انتخاب و خرید بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی به این مراحل دقت داشته باشید.

برند های مطرح در زمینه دستگاه های تصفیه

قبل از خرید بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی، به این موضوع نیز باید دقت داشته باشید که برند های مطرح بسیاری در زمینه تولید دستگاه های تصفیه خانگی در حال فعالیت در داخل و خارج از کشور هستند. بیشتر برند های موجود در بازار جهانی به دلیل تحریم هایی که علیه کشور ما وجود دارد، نمی تواند وارد ایران شود و مونتاژ این دستگاه ها در داخل کشورمان صورت می گیرد. برند های بسیار معتبری مانند برند سی سی کا، سافت واتر، آرتک، اچ او اچ و … می توانند گزینه مناسبی برای خرید باشند. اما یادتان باشد که اجناس تقلبی بسیاری در بازار با قیمت هایی نجومی به فروش می رسد و متاسفانه مردم نمی توانند جنس اصل را از فیک تشخیص دهند، البته نباید به مردم هم خرده بگیریم چرا که تشخیص این دو از هم بسیار سخت است. پس چاره این است که باید خرید خود را از یک شرکت معتبر و قابل اطمینان انجام دهیم. شرکتی مانند شرکت خانه آب.

خانه آب، تحولی در کیفیت دستگاه های تصفیه

شرکت خانه آب سال های طولانی است که در زمینه تولید دستگاه های تصفیه آب خانگی فعالیت دارد و سهم بسیار بزرگی از بازار استان های اردبیل و تبریز را برای خود کرده است. متخصصین و کادر مجربی که در چهارچوب شرکت خانه آب فعالیت می کنند، به وسیله تجهیزات بسیار پیشرفته و به روز دنیا اقدام به مونتاژ بسیار با کیفیت برند های معتبر دنیا کرده اند که با استانداردهای جهانی تولید می شوند. همه برند هایی که در پاراگراف قبل گفته شد، به دلیل تحریم ها وارد ایران نمی شوند و تمامی دستگاه های موجود در بازار مونتاژ می باشند. اما مهم است که مونتاژ کدام شرکت را خریداری کنیم. بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی را می توانید از خانه آب بخرید.