قیمت دستگاه تصفیه آب تایوانی و ویژگی های آن

می توان به جرات گفت که کشور تایوان یکی از کشور های پیشرو در زمینه ساخت و تولید دستگاه های تصفیه آب خانگی و صنعتی می باشد. در این مقاله می خواهیم به سراغ با کیفیت ترین دستگاه های تصفیه آب خانگی برویم و شما را در مسیر خرید این نوع دستگاه ها راهنمایی کنیم. در این مسیر قطعا یکی از مسائل مهمی که می تواند برای ما در مسیر خرید این دستگاه ها پیش بیاید، قیمت دستگاه تصفیه آب تایوانی است. به شما پیشنهاد می کنیم تا پایان این مقاله با ما همراه باشید تا به سراغ استاندارد ترین برند های دنیا برویم. خانه آب اردبیل در این مسیر همراه شماست.

معضلات آلودگی شهری را پشت سر بگذارید

آب مایه حیات است، شاید این جمله را بسیار شنیده باشید اما هیچوقت به این موضوع فکر نکرده ایم که این مایه حیات باید به صورت کاملا استاندارد و پاکیزه وارد بدن ما شود. آلاینده های شهری امروزه یکی از مهم ترین تهدیدات بشر هستند که با حل شدن در آب های شهری سلامت ما را به خطر انداخته اند. یکی از مهمترین معضلات شبکه های آبرسانی شهری، مواد جامد، آلاینده های میکروبیولوژی، کلر و مواد معلق در آب ها هستند که به دلیل پوسیدگی های لوله ها، آلاینده های کارخانه جات بعضا وارد آب های زیرزمینی می شوند. پس میتوان نتیجه گرفت که خرید یک دستگاه تصفیه آب با کیفیت خانگی برای هر خانه ای ضروری است، اما چه برند و چه نوع دستگاهی برای خانه خود خریداری کنیم؟ قیمت دستگاه تصفیه آب تایوانی چقدر هستند؟ تا پایان با ما همراه باشید تا پاسخ سوالات خود را بگیرید.

مشخصات فنی یک دستگاه تصفیه مناسب

جدای بحث قیمت دستگاه تصفیه آب تایوانی، باید ابتدا به مشخصات فنی دستگاه های تصفیه آب بپردازیم و ببینیم چه نوع دستگاه هایی برای خانه ما مناسب تر هستند. عموما اگر در بازار دقت کرده باشیم دستگاه های تصفیه آب در ظرفیت های 190 الی 220 لیتر در شبانه روز ساخته شده اند. این نوع دستگاه های برای منزل و یا دفاتر کاری که تعداد نفرات پایین دارند بسیار مناسب هستند. هر دستگاه تصفیه آبی مخزنی دارد که آنتی باکتریال می باشند که جهت ذخیره موقت آب از آنها استفاده می شود. اگر ظرفیتی بسیار فراتر از اعدادی که گفته شد مد نظر شماست، باید دستگاه مد نظر خود را در دسته دستگاه های آب شیرین کن صنعتی و یا نیمه صنعتی بگردید. یکی از مهم ترین بخش های هر دستگاه تصفیه آب، فیلتر های آن هاست، که در ادامه در رابطه با فیلتر ها توضیح خواهیم داد.

دستگاه هایی با فرایند های متفاوت

دستگاه های تصفیه آبی که در بازار مشاهده می کنیم عمدتا به 4 دسته از نظر نوع فرایند تقسیم می شوند که این 4 فرایند عبارت اند از؛

در ادامه سعی داریم تا به تحلیل این 4 فرآیند بپردازیم و در نهایت قیمت دستگاه تصفیه آب تایوانی را با یکدیگر مقایسه کنیم.

دستگاه های ساده سه مرحله ای

ابتدا به دستگاه های تصفیه آب سه مرحله ای خواهیم پرداخت. آب در این دستگاه به ترتیب از فیلتر های قلیایی، کربن فعال یا گرانول و در نهایت کربن بلاک عبور خواهد کرد و در نهایت ذرات معلق داخل آب تا اندازه 5 میکرون حذف خواهد شد. در طعم و بوی آب نیز بهبود حاصل خواهد شد. این دستگاه ساده قادر به حذف مواد شیمیایی موجود در آب نیست، در حقیقت این دستگاه تنها وظیفه صافی آب را بر عهده دارد و برای خانه های شما پیشنهاد نمی شود، چرا که با استفاده از این دستگاه بسیاری از آلودگی های شهری موجود در آب حذف نخواهند شد.

تصفیه آب با تکنولوژی اسمز معکوس

اما بهترین روش تصفیه آب خانگی، با روش اسمز معکوس است که امروزه بسیاری از دستگاه های تصفیه آب موجود در بازار از همین فرایند برای تصفیه آب استفاده می کنند. در دستگاه هایی که با روش اسمز معکوس کار می کنند، علاوه بر فیلتر های کارتریجی و کربنی یک فیلتر بسیار مهم دیگری به نام فیلتر ممبران وجود دارد که آب را بصورت کاملا پرفشار با عبور از یک صافی بسیار ریز، باعث می شود تا 98.2 درصد املاح آب گرفته شود و قدرت حذف بسیار بالایی نیز دارد. البته شاید بگویید که آب ها املاح مفیدی نیز در خود دارند که در این مرحله از آب جدا خواهند شد. اما باید بگوییم که دستگاه های استانداردی که در بازار وجود دارد معمولا 6 یا 7 مرحله ای می شوند که در مرحله ششم این املاح مفید به آب باز خواهد گشت.

تصفیه با روش اولترافیلتراسیون

استفاده از روش تصفیه اولترافیلتراسیون در دستگاه های تصفیه آب باعث می شود تا ویروس ها و انگل های موجود در آب حذف شوند و در عین حال مقدار املاح موجود در آب کاهش یابد. اما زمانی استفاده از این روش توصیه می شود که درجه سختی آب در محدوده 50 الی 1000 TDS بوده ولی این آب حاوی مواد معلق جامد بیش از مقدار تعیین شده باشد. این نوع دستگاه ها قادر به از بین بردن بوی بد و طعم نامناسب آب نیست و به همین دلیل برای خانه های شما توصیه نمی شود. دستگاه هایی با فرایند الکترو فیلتراسیون نیز در مواردی که آب چشمه یا چاه، منبع آب شرب باشد پیشنهاد می شود. این دستگاه به منظور حذف ویروس ها، انواع باکتری و قارچ مورد استفاده قرار می گیرد.

قیمت دستگاه تصفیه آب تایوانی در خانه آب

اما قیمت دستگاه تصفیه آب تایوانی بر اساس برند و نوع فرآیندی که دارند ( در پاراگراف های قبل توضیح دادیم) متفاوت است. اما اگر می خواهید قیمت دستگاه تصفیه آب تایوانی برای شما مقرون به صرفه تمام شود، به شما پیشنهاد می کنیم که حتما سری به قسمت فروشگاهی سایت خانه آب بزنید. خانه آب سالیان سال است که فروش و عرضه دستگاه های تصفیه آب سی سی کا، اچ او اچ، آرتک، سافت واتر و … را انجام  می دهد که جزو محبوب ترین و استاندارد ترین برند های تایوانی هستند. شما می توانید باکیفیت ترین دستگاه های تصفیه آب خانگی را با مناسب ترین قیمت ممکن خریداری کنید. بدون شک شما به دنبال کیفیت هستید و ما به شما کیفیت را هدیه می کنیم.