پشتیبانی تصفیه آب و مزایای آن

دستگاه های تصفیه آب خانگی از جمله دستگاه های بسیار کاربردی در زندگی روزمره ما محسوب می شود. اما تا چه اندازه با این نوع دستگاه ها و پشتیبانی تصفیه آب آشنایی دارید؟ اگر همین حالا در گوگل در رابطه با دستگاه های تصفیه آب خانگی سرچ کنید، خواهید دید که منابع بسیار زیادی درباره دستگاه های تصفیه آب خانگی برای شما می آورد، اما ما در این مقاله قصد داریم یک بار برای همیشه همه نکات مهم درباره خرید یک دستگاه استاندارد را برای شما بگوییم. به شما پیشنهاد می کنیم تا پایان این مقاله با ما همراه باشید تا سفری داشته باشیم به دنیای بزرگ دستگاه های تصفیه آب خانگی.

ناخالصی هایی که در آب وجود دارد

قبل از اینکه به موضوع پشتیبانی تصفیه آب و دستگاه های مرتبط بپردازیم، ابتدا به سراغ آلودگی هایی که ممکن است در آب وجود داشته باشد خواهیم رفت. آب های آشامیدنی هر چقدر هم به واسطه دستگاه های عظیم تصفیه آب شهری پاک شوند، باز هم نمیتوان نام آن ها را آب های تصفیه شده نامید. قطعا روزانه حجم بسیار بالایی از آب ها وارد تصفیه خانه های شهری می شود و دستگاه ها توانایی تصفیه چنین حجم بالایی را ندارد و درصد بسیار بالایی از ناخالصی ها بصورت روزانه وارد چرخه آب شهری می شود. ناخالصی هایی که در آب ها با آن ها دست و پنجه نرم می کنیم شامل؛

البته چاه های فاضلاب غیر استاندارد نیز در کشور ما کم نیستند که بعضا وارد آب های زیرزمینی می شوند و نهایتا سر از لوله های شهری آب در می آورند.

اثرات آب های ناسالم بر روی بدن

پشتیبانی تصفیه آب و دستگاه های استاندارد می تواند ما را در مقابل بسیاری از بیماری هایی آب ناسالن تهدید می کند در امان نگه دارد. آب سالم می تواند به طرق مختلف به انسان آسیب بزند. این نوع آب ها مشکلاتی مختلفی از جمله مشکلات معده، روده، یبوست و … را در فرد ایجاد می کند و در بلند مدت می تواند به بیماری های مختلفی از جمله سرطان نیز موجب گردد. در آب عناصر طبیعی بسیاری وجود دارد که به طور معمول باید وارد بدن شوند اما استفاده بیش از حد از عناصری مانند مس، کلسیم، منیزیم و آهن می تواند باعث بروز بیماری های خطرناکی همچون سنگ کلیه و مثانه و همچنین بیماری های قلبی و عروقی شود. پشتیبانی تصفیه آب موجب می شود تا شما زمان مناسب تعویض فیلتر ها را بدانید و به موقع تعویض را انجام دهید.

آب های تصفیه شده چه ویژگی هایی دارند؟

اما منظور از آب تصفیه چیست و چرا باید پشتیبانی تصفیه آب را جدی بگیریم؟ می توان گفت که به تمامی فرایند هایی که طی می شود تا آب آماده برای مصارف خانگی شود را تصفیه آب می گویند. باید گفت که آبی برای نوشیدن انسان مناسب است که خالص باشد که برای خالص سازی آب باید مراحل مختلفی را برای آن پیشبینی کنیم. آب خالص و استاندارد دارای یک سری فاکتور هایی برای کیفیت دارد که با ملاک های مختلف سنجیده می شود. برخی از افراد هنوز هم از روش جوشاندن آب برای خالص سازی استفاده می کنند، اما باید بدانید که جوشاندن یک روش قدیمی است و صرفا در گذشته به دلیل کمبود تکنولوژی از آن استفاده میشد. این روش تمامی ناخالصی ها را از بین نمی برد و کماکان ما در معرض آلودگی های آب هستیم.

مشخصات یک دستگاه استاندارد

پشتیبانی تصفیه آب و انتخاب یک دستگاه تصفیه آب خانگی استاندارد از دغدغه های بسیار اساسی افرادی می باشد که می خواهند سبک زندگی خود را با نوشیدن آب سالم تغییر دهند. دستگاه های تصفیه آب انواع مختلفی دارند که هرکدام دارای یک نوع سیستم تصفیه ای و تعداد فیلتر های مختلفی می باشند. یکی از فرایند هایی که امروزه برای دستگاه های تصفیه آب خانگی توصیه می شود، فرایند اسمز معکوس است. این نوع دستگاه های معمولا 6 یا 7 و بعضا 8 مرحله ای می باشد که در هر کدام از این مراحل، فرایندی خاص اتفاق می افتد که در نهایت باعث می شود آبی پاکیزه خروجی کار باشد. در این روند ابتدا مواد معلق و زباله هایی که نسبتا اندازه بزرگی دارند، حذف می شوند. پس از هوادهی و سختی گیری آب، وارد مرحله فیلتراسیون می شویم.

فیلتراسیون آب

در قسمت فیلتراسیون حذف کامل ذرات معلق موجود در آب انجام میشود. در این مرحله انواع باکتری، قارچ، جلبک و ویروس هایی که در آب محلول هستند از آن گرفته می شوند. این مرحله را می توان به عنوان حذف بیولوژیکی و شیمیایی آب دانست. در مراحل بعدی گندزدایی اتفاق می افتد و در نهایت آب در مخازن دستگاه تصفیه آب خانگی ذخیره می شود. این مراحل برای یک دستگاه تصفیه آب خانگی استاندارد ضروری است و شما بهتر است دستگاهی را برای خرید انتخاب کنید که این مراحل را با کیفیت بالا انجام دهد. از برند های مطرح بازار می توان سی سی کا، آرتک، سافت واتر، اچ او اچ و … را نام برد که درصد بالایی از بازار را برای خود کرده اند. اما این دستگاه ها را از کجا خریداری کنیم؟ آیا شرکت مناسبی را در نظر دارید؟

خانه آب، مرکزی مطمئن برای پشتیبانی تصفیه آب

در رابطه با پشتیبانی تصفیه آب و همچنین ویژگی های یک دستگاه تصفیه آب استاندارد صحبت کردیم و گفتیم که بهتر است خرید خود را از یک شرکت مطمئن انجام دهیم. شرکت خانه آب در اردبیل چندین سال است که در زمینه دستگاه های اورجینال و اصل تصفیه آب خانگی فعالیت دارد. شما می توانید به قسمت فروشگاهی سایت خانه آب بروید و دستگاه های این شرکت را ببینید و قیمت آن ها را با بازار مقایسه کنید. خانه آب به شما ضمانت کیفیت و قیمت را می دهد. قطعا اگر قیمتی پایین تر از قیمت فروشگاه خانه آب پیدا کردید، می توانید دستگاه را برگردانید و وجه خود را پس بگیرید. کیفیت و قیمت از اصول مهم کار خانه آب است.